15.8.2002 Čtvrtek 1:15 - PRAHA: Dispečink povodí Vltavy: řeka začne v ranních hodinách klesat o 30 centimetrů za hodinu. 

15.8.2002 Čtvrtek 3:10 - PRAHA: ČT informovala, že probíhají kontroly statiky mostů v Praze. 

15.8.2002 Čtvrtek 7:05 - NERATOVICE: Labe zaplavilo téměř celý areál neratovické Spolany. Budova je až na pár výjimek téměř celá pod vodou a hladina nedalekého Labe ještě stále stoupala. Areálem v noci zazněl výbuch. Vybouchl zbytek zplodin v takzvané polní fléře, hořáku, který upouští přebytečný plyn. Výbuch nezpůsobil žádné škody ani nikoho nezranil. 

15.8.2002 Čtvrtek 7:38 - PRAHA: Vltava v Praze výrazně klesá. Nyní se snižuje hladina zhruba o 12 centimetrů za hodinu. Pokud Berounka nezačne výrazněji klesat, bude se hladina Vltavy snižovat o pět až sedm centimetrů. 

15.8.2002 Čtvrtek 8:20 - PRAHA - Pražané se ještě nesmějí vracet do centra města. Voda sice opadává, ale řada ulic v postižených částech města zůstává zatopena. Obyvatelům hrozí, že se pod nimi může propadnout ulice. Na Starém Městě se propadla Haštalská ulice, to samé hrozí Soukenické ulici. Právě obyvatelé této části města se pokouší do svých domovů vrátit. Podmáčené domy musí nejprve prohlédnout statici, jinak by lidé mohli ohrozit návratem své zdraví. 

15.8.2002 Čtvrtek 9:05 - PRAHA: Mosty v Praze se štěstím přečkaly útoky běsnící Vltavy. Podle statika, který dosud prozkoumal čtyři z nich, nejsou na mostech žádné závady. V pořádku by měl být i most Legií, o jehož stavu panovaly pochybnosti. 

15.8.2002 Čtvrtek 10:10 - PRAHA: Vltava klesla od včerejšího maximálního stavu zhruba o 1,20 metru. V současné době se průtok Prahou rovná padesátileté vodě a Vltava dále klesá rychlostí 6 centimetrů za hodinu. Praha 8 je stále zcela uzavřena, komplikuje se i situace v metru, do kterého proniká stále více vody. 

15.8.2002 Čtvrtek 10:40 - PRAHA - Podle pražského primátora Igora Němce začnou úklidové práce v Praze již dnes. Podle jeho slov však zatím není důvod k jásotu, novinářům to oznámil na dopolední tiskové konferenci. 

15.8.2002 Čtvrtek 11:19 - PRAHA - Pražské ZOO zatím uniká samice lachtana, která se nyní zdržuje v plavebním kanále u Mělníka. Pražská ZOO přišla při záplavách také minimálně o 80 ptáků. Některé pavilony jsou přitom stále zatopené až po střechu. 

15.8.2002 Čtvrtek 12:18 - PRAHA - V jižních Čechách se díky opadající vodě daří zprovozňovat další úseky silnic I. třídy. V současnosti je podle infocentra ABA neprůjezdných osm úseků. Nově neprůjezdný je úsek z Vimperku na Sudlavice v okrese Strakonice. Stále mimo provoz jsou tři úseky na silnici číslo 3 z Tábora do Plané nad Lužnicí. Naopak průjezdný by již měl být úsek z Plané do Českých Budějovic. Na Jindřichohradecku jsou poškozené mosty v Tušti. Na silnici číslo 20 na Písecku je zničen most za Protivínem a je stržená vozovka ve Lnářích. Neprůjezdná je rovněž silnice číslo 19 v úseku Oltyně-Hodušín. 

15.8.2002 Čtvrtek 12:50 - PRAHA: V Karlíně v Křižíkově ulici se zřítil dům, stojí už jen jedna stěna. 

15.8.2002 Čtvrtek 13:10 - NERATOVICE - V Neratovicích byl vyhlášen 3. stupeň chemického poplachu. Ze Spolany Neratovice údajně unikl do vody chlór. Situaci sleduje reportér LN. 

15.8.2002 Čtvrtek 13:35 PRAHA, KARLÍN - Reportérka LN Silvie Blechová projíždí zaplaveným Karlínem na raftu. V ulicích je okolo 80 centimetrů vody, podle mokrého pruhu na zdech domů voda klesla již o téměř 1,5 metru. Plavou zde kontejnery a kusy věcí. Některá okna a dveře jsou rozbité, pravděpodobně nevydržela tlak vody. V domech je překvapivě hodně lidí. Jedním z těch, co svůj dům neopustili je i předseda spolku Šalamoun a bývalý disident John Bok. V Sovově ulici jsou odstavená dvě nákladní auta Liaz, vytéká z nich olej. 

15.8.2002 Čtvrtek 14:10 - PRAHA - Voda ze zaplavené Prahy rychle ustupuje, lidé se však stále nemohou vrátit do opuštěných domovů, aby zjistili škody na majetku. Domy, které byly zaplaveny totiž musí nejdříve prohlédnout hasiči a statici. 

15.8.2002 Čtvrtek 14:20 - PRAHA - Další ohrožený dům se nachází v Holešovicích. Dům má poškozenou statiku a již se hýbe. 

15.8.2002 Čtvrtek 14:35 PRAHA - Ulice pražského Smíchova už voda nezaplavuje. Sousední Kampa je stále pod vodou. Bez vody jsou mimo jiné už ulice Svornosti, Na Bělidle, Jindřicha Plachty, Vltavská a další. Nadále zůstávají uzavřené pro veřejnost. Začal zde úklid. Po vodě zůstal značný nepořádek, mimo jiné několikacentimetrová souvislá vrstva hnědého mazlavého bláta. Smíchovskými ulicemi projíždějí kropicí vozy, které se snaží bahno odstranit. V ulicích i nadále zůstaly protipovodňové zátarasy z pytlů s pískem, které tam záchranáři vytvořili ve středu. 

15.8.2002 Čtvrtek 14:49 - PRAHA - Vstup do Stromovky v zatopených Holešovicích je životu nebezpečný. 
Zdejší radnice důrazně varuje všechny, kteří by se do parku chtěli vydat. Stromy 
v zaplaveném jsou totiž uvolněné a padají. 

15.8.2002 Čtvrtek 14:54 - NERATOVICE - Od reportéra LN Petra Kučery. Ve Spolaně Neratovice se podařil zastavit únik nebezpečného chlóru. "Situace s unikajícím chlórem nebyla tak dramatická, jak se na první pohled zdálo, " uvedl velitel zásahové jednotky Zdeněk Kvasnička. Zatím neznámé množství chlóru podle něj uniklo z jednoho ze zásobníků v továrně. Po městě nicméně v této chvíli stále jezdí policejní vozy, které varují občany, aby nevycházeli ze svých domů. 

15.8.2002 Čtvrtek 15:08 - PRAHA - Na pražském Starém Městě se kvůli zvýšené hladině spodní vody propadly již nejméně na dvou místech chodníky. Starosta Prahy 1 Jan Bürgermeister potvrdil, že chodník se propadl v Haštalské ulici a v Maiselově. Bezprostřední nebezpečí zatím lidem nehrozí, protože oblast je uzavřená a obyvatele z ní byli evakuováni. 

15.8.2002 Čtvrtek 15:37 - PRAHA: Dva domy, které se dnes zřítily v pražské Křižíkově ulici, byly určeny k demolici. Oznámil to ministr vnitra Gross. Zřejmě zde tedy nebudou žádná zranění ani úmrtí. Jestli v domě přeci jen někdo nezůstal se ukáže, až hasiči prohledají sutiny. 

15.8.2002 Čtvrtek 16:39 - PRAHA - situace v dopravě: Doprava: v provozu je Hlávkův most a Barandovský (nedá se ovšem najet v Bráníku). Obecně je doprava v Praze komplikovaná množstvím aut a povodňových výletníků. Prosíme všechny, kteří nemusejí vyjíždět, aby nikam nejezdili a zůstali doma. Štefánikův most je pravděpodobně otevřen, byla na něm spatřena auta. 

15.8.2002 Čtvrtek 16:41 - PRAHA: Teprve když se v Křižíkově ulici zřítil čtyřpatrový dům, zjistili hasiči, že v několika dalších domech Karlína zůstali lidé. "Z protějšího domu jsme evakuovali šest dospělých, dítě, dva psy a jednoho kanára," řekl ředitel oddělení vyšetřování pražských hasičů Václav Hladík. "Někdy je evakuace s problémy, takže jsme si na pomoc pozvali policii," dodal Hladík. 

15.8.2002 Čtvrtek 17:45 - PRAHA - Rozsáhlé záplavy, které v Čechách zničily zemědělcům úrodu, nepovedou k dramatickému růstu cen potravin, míní analytici. Spíš než v inflaci by se mohly povodně odrazit ve zvýšení schodku obchodní bilance, kde se kromě vyšších dovozů zemědělských surovin a potravin projeví také vyšší import techniky k odstraňování povodňových škod či zboží k vybavení domácností. 

15.8.2002 Čtvrtek 17:45 PRAHA - Podle neoficiálních zdrojů začne školní rok v Praze až 15. září. 

15.8.2002 Čtvrtek 18:10 - PRAHA: Několik měsíců potrvají opravy pražského metra. Rozsah zatím určených škod v metru je výrazně větší, než se čekalo. Zatopeno nebo vodou bezprostředně ohroženo je 17 stanic. Po předběžném průzkumu jsou ohroženy zatopením stanice Malostranská, Staroměstská, Můstek, Vysočanská, Českomoravská, Palmovka, Invalidovna, Křižíkova, Florenc, Náměstí Republiky, Můstek, Národní třída, Karlovo náměstí, Anděl, Nádraží Holešovice, Vltavská a Florenc. 

15.8.2002 Čtvrtek 18:21 - PRAHA: Podle informací z tiskové konference v 17 hodin nadále klesá hladina vody ve Vltavě a stav se nyní pohybuje někde mezi padesátiletou a stoletou vodou. Nicméně před kulminací je ještě Lužnice, ta mírně zvýší přítok do Orlíku a celkově se tak pokles hladiny vody v Praze proti minulým hodinám zřejmě zpomalí. 

15.8.2002 Čtvrtek 20:21 - PRAHA: Asi o deset centimetrů za hodinu klesá hladina Vltavy v Praze. Její výška je nyní 534 centimetry; oproti kulminaci řeky ve středu se Vltava v hlavním městě snížila již o 2,5 metru. V Malé Chuchli, k níž se údaje vztahují, je přitom normální hloubka řeky 74 centimetry.